Parfém s vůní sperma

Sperma parfémKaždému voní něco jiného a tvůrci parfémů jsou si toho samozřejmě dobře vědomi a proto nás neustále zásobují novými a čím dál originálnějšími vůněmi.

Velmi zajímavou novinkou je počin od mladého návrháře Rada Houraniho, který v letošní kolekci s názvem “Od nevinnosti ke zkušenosti” představil parfém inspirovaný vůní spermatu.

Dle vlastních slov chtěl designér vytvořit vůni, která skutečně vyjádří proměny života, reprezentující život od narození po smrt. “Vrchní tóny tvoří aroma dětského pudru a vůně spermatu, ale ejakulát není nutně vulgární či oplzlý,” vysvětluje návrhář.

Svěží, zelené vodní akordy evokují kapku ejakulátu, počátek života. Ty přecházejí do pudrově-pižmových tónů inspirovaných vůní dětského zásypu. Dospělost vyjadřují kožené tóny, silné a odvážné jako kožená bunda. A nakonec tu najdete vůni kadidla, symbolizující smrt, nikoliv však v morbidním stylu.

Asi vás nepřekvapí, že skutečné sperma parfém vůbec neobsahuje. Kontrastní vůni tvoří čistě rostlinné ingredience.

Tento netradiční parfém s názvem Ascent by Radi Hourami si můžete objednat ve francouzském butiku Colette nebo v obchodním domě Liberty v Londýně za 110 euro.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář